Aktualności

Nowy system opłat drogowych w Słowenii:

Od 01 kwietnia 2018 roku w Słowenii zacznie działać nowy system poboru opłat drogowych, który będzie dotyczył wszystkich pojazdów o maksymalnej dopuszczalnej masie powyżej 3,5 tony. W przypadku pozostałych pojazdów nadal będzie obowiązywał system winiet.

Wraz z wprowadzeniem nowego systemu opłat, zwanego systemem DarsGo, nie będzie już możliwości regulowania opłat za przejazd w punktach poboru opłat oraz za pośrednictwem istniejących obecnie mediów elektronicznych czyli karty DARS.

Każdy pojazd poruszający się po płatnych drogach w Słowenii będzie musiał zostać zarejestrowany w systemie DarsGo oraz posiadać urządzenie pokładowe, które będzie naliczać opłaty za przejazd.

Od dnia 06 listopada 2017 r. operator umożliwił rejestracje w systemie opłat drogowych  oraz odbiór urządzenia pokładowego w punktach obsługi DarsGO w Lublianie, Lopata, Gruškovje, Mariborze, Grabonošu, a od  15 listopada 2017 r będzie to również możliwe w  punkcie obsługi w Obrežje.

Adresy punktów obsługi DarsGo:

-Lublana Grič 54, Lublana (obwodnica Lublany)

-Maribor MOP Maribor (w kierunku Lublany)

-Lopata MOP Lopata (w kierunku Mariboru)

-Grabonoš MOP Grabonoš (w kierunku Lublany)

-Obrežje Przejście graniczne Obrežje (wjazd do kraju)

-Fernetiči Przejście graniczne Fernetiči (wjazd do kraju)

-Gruškovje Przejście graniczne Gruškovje (wjazd do kraju)

Od początku 2018 roku rejestracja i odbiór urządzenia pokładowego będzie możliwy także na stacjach paliw oraz za pośrednictwem www.darsgo.si

Każdy pojazd będzie musiał zostać wyposażony w urządzenie DarsGo, dlatego też nie należy zwlekać z odbiorem jednostki pokładowej, żeby uniknąć jakichkolwiek komplikacji ponieważ z dniem 31 marca 2018 r przestanie działać obecny system. Nowa jednostka pokładowa może zostać zainstalowana w pojeździe wcześniej, gdyż pobieranie opłat za jego pośrednictwem zostanie włączone przez operatora od dnia  01 kwietnia 2018 r.

Na urządzeniu zostaną zarejestrowane dane pojazdu tj. numer rejestracyjny oraz klasa emisji spalin EURO, a kierowca każdorazowo będzie musiał określić klasę opłat drogowych na podstawie liczby osi.  Co istotne urządzenia nie będzie można przenosić między pojazdami, a wysokość opłaty będzie naliczana na podstawie przejechanego dystansu.

Dzięki wprowadzonym zmianom uiszczanie opłat za przejazd będzie możliwe na kilka sposobów:
– w formie przedpłaty / pre-paid . Doładowanie konta w DarsGo servis za pomocą, karty paliwowej lub kredytowej, czy gotówką, lub też za pośrednictwem strony internetowej www.darsgo.si kartą płatniczą lub przelewem.
– w formie płatności ‘z dołu’/ post-paid na podstawie umowy zawartej bezpośrednio z DarsGo lub za wybrana karta paliwową.

 

MYTO MYTO MYTO MYTO MYTO

 

Podoba Ci się to, co robimy? Subskrybuj i bądź na bieżąco:

Szkolenia

Masz dość zastanawiania się jak, gdzie i co zrobić, żeby prawidłowo opłacić przejazd płatnymi drogami w Europie. Zapraszamy do kontaktu!
CZYTAJ DALEJ

Zwrot opłat drogowych z Niemiec!

Jak odzyskać niesłusznie pobrane opłaty drogowe (maut) w Niemczech? Korzystny dla Przewoźników wyrok (sygnatura C-321/19) Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z…
CZYTAJ DALEJ

Od 01.07.2019 r. obowiązywać będą nowe taryfy Eurowiniety!

Od 01.07.2019 r. obowiązywać będą nowe taryfy Eurowiniety! Opłata będzie naliczana w zależności od tego jaki jest poziom emisji spalin.…
CZYTAJ DALEJ

Paliwo i Opłaty [Niemcy]

Paliwo i Opłaty [Niemcy] Kierunek Niemcy to najczęściej wybierany kurs przez firmy transportowe prowadzące interesy na zachodzie. Tam natomiast mamy…
CZYTAJ DALEJ
Call Now ButtonZadzwoń
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych