Aktualności

Satellic – Belgia urządzenia pokładowe dla N1 BC

01 stycznia 2018  system poboru opłat „Viapass“ zostaje wprowadzony na belgijskich drogach również dla pojazdów w kategorii N1 BC o DMC równej i mniejszej 3,5t.

Do tej pory obowiązek wyposażenia pojazdu w OBU (On Board Unit) dotyczył tylko pojazdów o DMC powyżej 3,5t natomiast od 01 stycznia 2018 r. system poboru opłat „Viapass“ zostaje wprowadzony na belgijskich drogach również dla pojazdów w kategorii N1 BC o DMC równej i mniejszej 3,5t.

Tym samym każdy pojazd objęty obowiązkiem  musi zostać wyposażony w OBU (On Board Unit). Urządzenie pokładowe nalicza opłatę za przejazd.

Uwaga !! Operator dróg zaleca, żeby nie włączać urządzenia przed  01 stycznia 2018! Jeżeli urządzenie będzie zainstalowane na stałe w pojeździe należy je rozłączyć od pojazdu do 01 stycznia 2018 roku na Road User Portal 

Urządzenie Viapass może zostać zamówione po rejestracji pojazdów na stronie https://satellic.be/en-UK poprzez uzupełnienie danych na temat firmy i pojazdów. Urządzenie wówczas zostanie przesłane pocztą na adres wskazany przez Klienta w ciągu ok 5  dniu roboczych (instrukcja w załączeniu). Urządzenie może zostać również odebrane w jednym z wielu punktów serwisowych https://www.satellic.be/en-UK/servicepoints.

Do rejestracji pojazdu konieczne jest podanie numeru rejestracyjnego auta , maksymalnej dopuszczalnej wagi pojazdu (GCWR) , kraju rejestracji oraz klasy emisji spalin EURO. W celu potwierdzenia podanych danych konieczne będzie zeskanowanie dowodu rejestracyjnego oraz certyfikatu EURO.
Należy również przesłać co najmniej jeden dokument, który wyraźnie wskazuje, że pojazd jest ciągnikiem kategorii N1 BC: raport identyfikacyjny, specyfikacje techniczną, dowód rejestracji pojazdu, certyfikat zgodności lub ewentualnie dokument przeglądu technicznego. Jeżeli nie można jednoznacznie stwierdzić na podstawie przesłanych dokumentów, że jest to pojazd typu N1 BC, właściciel musi skontaktować się z obsługą klienta Satellic.

Bardzo ważne jest, żeby podane dane były zgodnie z przedstawionymi dokumentami. Tylko w tym przypadku zostanie naliczona prawidłowa opłata za przejazd i nie zostanie naliczona żadna kara.

Kwota mandatu jaka może zostać nałożona za brak realizacji obowiązku może wynieść nawet 1000 eur.

Kilku operatorów kart paliwowych posiada w swojej ofercie możliwość przypisania karty paliwowej jako środek płatności zarówno za kaucje jak i przejazdy. Pomagają również w procesie zamówienia. Chcesz dowiedzieć się więcej zadzwoń lub napisz.

Podoba Ci się to, co robimy? Subskrybuj i bądź na bieżąco:

Szkolenia

Masz dość zastanawiania się jak, gdzie i co zrobić, żeby prawidłowo opłacić przejazd płatnymi drogami w Europie. Zapraszamy do kontaktu!
CZYTAJ DALEJ

Zwrot opłat drogowych z Niemiec!

Jak odzyskać niesłusznie pobrane opłaty drogowe (maut) w Niemczech? Korzystny dla Przewoźników wyrok (sygnatura C-321/19) Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z…
CZYTAJ DALEJ

Od 01.07.2019 r. obowiązywać będą nowe taryfy Eurowiniety!

Od 01.07.2019 r. obowiązywać będą nowe taryfy Eurowiniety! Opłata będzie naliczana w zależności od tego jaki jest poziom emisji spalin.…
CZYTAJ DALEJ

Paliwo i Opłaty [Niemcy]

Paliwo i Opłaty [Niemcy] Kierunek Niemcy to najczęściej wybierany kurs przez firmy transportowe prowadzące interesy na zachodzie. Tam natomiast mamy…
CZYTAJ DALEJ
Call Now ButtonZadzwoń
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych