Aktualności

Od 01.07.2019 r. obowiązywać będą nowe taryfy Eurowiniety!

Opłata będzie naliczana w zależności od tego jaki jest poziom emisji spalin. Zmiany cennika przebiegną w dwóch etapach:
W pierwszej kolejności podwyżką cen zostaną obciążeni właściciele pojazdów ciężarowych spełniających normy od Euro-0 do Euro-4, dla nich zmiany wejdą w życie już  1 lipca 2019r.
Dla pojazdów z klasą emisji spalin Euro 5 zmiany będą wprowadzone dopiero od 1 stycznia 2020r.
Duża zmiana, która dotyczy wszystkich klas emisji, obejmuje tylko winietę jednodniową i jej koszt będzie wynosił  12,00 EUR, a nie jak dotychczas 8,00 EUR.
Każdy, kto chce wykupić Eurowinietę na lipiec, może to zrobić już od 27 maja 2019r, gdyż wtedy zostaną aktywowane nowe taryfy.  Zakupić ją można poprzez stronę internetową www.eurovignettes.eu, na której dostępna jest też aktualna tabela opłat.
Co warto wiedzieć :
1. Już wykupione Eurowiniety pozostają ważne do upływu terminu „Ważna do/Data wygaśnięcia”. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami.
2. Stary cennik obowiązuje tylko do 30 czerwca 2019 roku. Winiety, na których data „Ważna od/Data rozpoczęcia” to 1 lipca 2019 roku lub późniejsza, będzie rozliczana według nowego cennika.

Więcej informacji w zakładce Eurowiniety.

Podoba Ci się to, co robimy? Subskrybuj i bądź na bieżąco:

Szkolenia

Masz dość zastanawiania się jak, gdzie i co zrobić, żeby prawidłowo opłacić przejazd płatnymi drogami w Europie. Zapraszamy do kontaktu!
CZYTAJ DALEJ

Zwrot opłat drogowych z Niemiec!

Jak odzyskać niesłusznie pobrane opłaty drogowe (maut) w Niemczech? Korzystny dla Przewoźników wyrok (sygnatura C-321/19) Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z…
CZYTAJ DALEJ

Paliwo i Opłaty [Niemcy]

Paliwo i Opłaty [Niemcy] Kierunek Niemcy to najczęściej wybierany kurs przez firmy transportowe prowadzące interesy na zachodzie. Tam natomiast mamy…
CZYTAJ DALEJ
opłaty drogowe

Opłaty drogowe w Europie

Opłaty drogowe w Europie Opłaty drogowe to temat znany niemal każdemu kierowcy. Większość autostrad oraz dróg ekspresowych w Europie jest…
CZYTAJ DALEJ
Call Now ButtonZadzwoń
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych